Kalėdiniai medeliai: kėnis ir eglutė

Renkantis svarbiausią kalėdinę namų puošmeną – eglutę ar kėnį – kyla klausimas, kuris iš jų labiau tinka jūsų namams. Aptariame, kokie yra šių kalėdinių medžių skirtumai.

Tradicinė eglutė ar švelnusis kėnis

Kalėdiniu medžiu džiaugsitės ilgiau ir po švenčių tvarkysitės mažiau, jei pasirinksite pastaruoju metu išpopuliarėjusį kėnį – jo spygliai byra mažiau nei eglutės. Kėnis – pušinių šeimos, kėnių genties visžalis spygliuotis medis. Lietuvoje populiariausi Danijoje auginti kėniai. Pradėję džiūti šie medžiai pakeičia spalvą – papilkėja. 

Kėnis taip pat puikiai tiks mažus vaikus auginančioms šeimoms: jo spygliai švelnūs, tad medelio puošimo procesu galės džiaugtis ir vaikai. Šis kalėdinis medelis lengvesnis už eglutę, o be to, labai kvapnus. 

Puoselėjantiems tradicijas verta rinktis vaikystės Kalėdomis kvepiančią eglutę. Jeigu namie turite augintinių, savo namus puoškite lietuvių ypač pamėgta sidabrine eglute, kurios dygūs spygliai atbaidys gyvūnus nuo eglutės niokojimo. Tiesa, tokią eglutę geriau puošti su pirštinėmis. Sidabrinės eglutės šakos (net ir pačios smulkiausios) ypač tvirtos ir nesvyra, dėl to ant jų galite kabinti ir dūžtančius senovinius senelių išsaugotus žaisliukus.

Svarbiausia tinkama priežiūra

Jei perkate kėnį ar eglutę su stovu, medelį reikia „pamerkti“ per kelias valandas. Eglutės.lt asortimente esantys „Krinner“ stovai turi plūdę, kuri nuolat matuoja vandens lygį. Stovus galima pildyti paprastu vandeniu.

Tik įsigijus eglutę vazone, svarbu ją pirmosiomis dienomis gausiai laistyti – šis vanduo bus jūsų medelio gyvybės šaltinis visą šventinį laikotarpį. Jei matote, kad vanduo nebesusigeria, medelio daugiau nelaistykite – taip jį supūdysite. 

Tiek kėnio, tiek eglutės išsilaikymas priklauso nuo to, kur juos laikysite: sausoje patalpoje medeliai ilgai neišsilaikys. Jei tik yra galimybė, nestatykite medelio šalia radiatoriaus, židinio, kondicionieriaus ar ant šildomų grindų – tai didžiausi kėnių ir eglučių priešai. Jei turite galimybę, šalia medelio pastatykite dubenį su vandeniu drėgmės palaikymui.

Kėniams ir eglutėms nepatinka staigūs temperatūros pokyčiai, pernelyg šiltas ir sausas oras. Medeliai žiemą tarsi „užmiega“, o staigiai atšilusi temperatūra juos „pažadina“. Geriausia įsigijus medelį jį kurį laiką palaikyti balkone ar kitoje vėsenėje patalpoje, kad jis palaipsniui priprastų prie šilumos. Idealu, jei planuojate eglutę ar kėnį statyti balkone ar terasoje – ten jiems sąlygos tiesiog tobulos – vėsu ir drėgna.

Patariame neskubėti ir kalėdinius medelius įsigyti gruodžio viduryje ar vėliau – tokiu atveju labiau tikėtina, kad tinkamame drėgmės lygyje laikomas kėnis ar eglutė sulauks didžiųjų metų švenčių jūsų namuose.