Namų ir biuro dekoravimo idėjos Šv. Kalėdoms

Interjero ekspertai teigia, jog kasmet vis labiau populiarėja Kalėdinės dekoracijos, vis daugiau žmonių sutinka, jog papuošimai iš tiesų padeda sukurti Kalėdinę atmosferą. Vis dėlto, neretai pastebima, jog esant didelei papuošimų pasiūlai ir įvairovei prekybos centruose ribą tarp skoningo dekoravimo išlaikyti darosi vis sunkiau.

Anot ekspertų, bene paprasčiausias būdas – išsirinkti ir nuosekliai laikytis vienos tendencijos ar motyvo. Tuo remiantis daug paprasčiau atsirinkti derėsiančius ir atsisakyti bei neprisipirkti tarpusavyje nederančių papuošimų.

Pastaraisiais metais vyrauja trys pagrindinės Kalėdinių dekoracijų tendencijos:

1 Natūralizmas (puošyba natūraliais elementais – kankorėžiais, medžių ar medvilnės šakelėmis, cinamono lazdelėmis, džiovintais vaisiais, linu ir pan.);

2. Minimalizmas / universalizmas (kukli puošyba universaliais dekoro elementais – modernios pavienės šviesos instaliacijos, minimalistiniai elementai, 1-2 spalvų vyravimas visame dekore ir pan.);

Šias ministalistines dekoracijas galite įsigyti Eglutes.lt el. parduotuvėje

Klasika (puošyba klasikiniais Kalėdų atributais – puansetijomis, tradiciniais spalvų deriniais (raudona, balta, žalia, auksinė..), Kalėdiniais vainikais, besmegeniais, Kalėdų kojinėmis ir pan.). Pasirinkite vieną tendenciją ir tarpusavyje derinkite jai būdingus elementus.

Trūksta idėjų?

Pateikiame keletą, kaip pasipuošti namus ar biurą per 2019 metų Kalėdas.

Išradingas turimų dekoracijų panaudojimas

Kasmet perkate vis kitos spalvos žaisliukus eglutei ir jų jau prikaupėte devynias galybes? Panaudokite juos išradingai! Dėkite į stiklines vazas, dekoruokite lemputėmis, kurkite kompozicijas su taurėmis ir žvakėmis, perdažykite, perriškite kaspinėliu senus eglutės žaisliukus. Jeigu norite papuošti biurą ar tik savo darbo vietą, tokios kuklios ir sykiu originalios idėjos neabejotinai puikiai atrodys; be to, joms neišleisite daug pinigų.

Lemputės – visada gera mintis

Jeigu ne itin mėgstate kalėdiškas dekoracijas ir blizgučius, trokštate pernelyg neinvestuodami sukurti jaukumą namuose, rinkitės šiltos šviesos lemputes ir jomis dekoruokite stalą, lovą ar veidrodį, kabinkite virš užuolaidų, puoškite jomis ne tik Kalėdų eglutę, bet ir kitas dekoracijas. Nuostabu, kaip tamsoje įžiebus lemputes bet kokia patalpa akimirksniu prisipildo jaukumo ir šilumos. Interjero specialistų teigimu, tokias dekoracijas dažniau renkasi jaunesnio amžiaus asmenys; jaunos šeimos kurdamos savo pirmųjų namų interjerą neretai dekorą lemputėmis įtraukia į pageidavimų sąrašą.

Universalios dekoracijos

Minimalistų ir universalizmo šalininkų ypač pamėgta dekoracijų rūšis – nepretenzingos, bet kokiai progai namus ar biurą papuošti tinkančios modernistinės dekoracijos. Labiausiai mėgstamos – įvairios šviesos instaliacijos, įvairiai formuojamos vielos kompozicijos ir šių dviejų deriniai. Šviesą skleidžiančios dekoracijos visuomet pasižymi ypatingu gebėjimu sukurti jaukią atmosferą, todėl savybė tą padaryti vienu mygtuko paspaudimu išties praverčia. Prekeiviai pastebi, jog tokias dekoracijas vis dažniau renkasi biurai, mat jos gražios savaime, nereikalauja jokios ypatingos priežiūros, todėl neretai būna paliekamos stovėti net ištisus metus kaip puiki puošmena ar interjero akcentas.

Kalėdas išduodantys akcentai

Nemaža dalis žmonių lieka ištikimi tradiciniams papuošimams, kurie aiškiai liudija apie Kalėdas ir yra neatsiejami šių žiemos švenčių atributai. Tarp mėgstamiausių ne vienerius metus iš eilės išlieka tradicinės eglių šakos ir pinti vainikai, kabinami ant buto durų arba dedami ant stalo. Kalėdų vainikai ypač mėgstami krikščioniškąsias tradicijas puoselėjančiose šeimose, mat neretai jie derinami su keturiomis žvakėmis, žyminčiomis liturginį Advento laikotarpį bei simbolizuojančiomis Kalėdų laukimą. Biuruose Kalėdų vainikus darbuotojai vis dažniau dovanoja ir ant durų kabina aukščiausias pareigas įmonėje einančiam asmeniui, kadangi gėrybėmis dekoruotas vainikas simbolizuoja ir stiprybę, klestėjimą.

Inovatyvios dekoracijos

Tobulėjant technologijoms, atsiranda vis daugiau inovatyvių puošybos sprendimų. Vos prieš kelerius metus rinkoje išpopuliarėjusios ir tradicines Kalėdų lemputes pakeitusios LED lemputės dėl savo praktiškumo, ilgaamžiškumo ir gebėjimo nekaisti net degant daugybę valandų šiandien nesunkiai randamos bene kiekvienuose namuose. Ypač naujoves mėgstantys žmonės džiaugiasi moderniais šviesos sprendimais – besikeičiančiomis spalvomis, 3D instaliacijomis ir šviesa formuojamais žaisliukais. Nors rinkoje jau ne vienerius metus auga įvairių naujoviškų papuošimų pasiūla, didesnė dalis vartotojų vis dar lieka ištikimi tradicinėms Kalėdų dekoracijomis ir namų gamybos papuošimams. Absoliuti dauguma vartotojų sutinka, jog Kalėdos prasideda ir jų svarbiausias atributas ir puošmena yra Kalėdų eglutė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *