Kepiniai Kalėdoms

Kad namie pakviptų Kalėdomis

Kvapnios Kalėdos ateina kartu su mišku dvelkiančia eglute, jaukia lempučių šviesa ir, žinoma, šventiniais kepiniais. Eglutės.lt siūlo kurti kalėdinę atmosferą kartu su visa šeima.

Tropikais alsuojančios Kalėdos

Ar kada esate susimąstę, kaip mandarinai tapo populiariausiu kalėdinio laikotarpio vaisiumi? Pirmiausia, šių vaisių sunokimo sezono įkarštis – gruodį, todėl skaniausi ir šviežiausi mandarinai mus pasiekia prieš šventes. Be to, JAV šis vaisius – tradicinė kalėdinė dovana, kurią amerikiečiai perėmė iš šalyje gyvenančių japonų emigrantų. Azijos šalyse Kalėdų proga dovanojami citrusiniai vaisiai simbolizuoja sėkmę ir turtus. Tad pradėdami ruoštis šventėms, nepamirškite kvapniųjų mandarinų.

Kūčiukai: iš kartos į kartą

Tradicinis švenčių stalas neįsivaizduojamas be kūčiukų. Šis patiekalas lietuviškose tradicijose simbolizuoja mažus duonos kepalėlius mirusiųjų vėlėms. Dabar pastaroji simbolika mažai kam žinoma, tačiau, kūčiukai vis vien puošia šventinius stalus. Parduotuvėse galima įsigyti įvairiausių skonių kūčiukų, bet kepant juos namuose ne tik pakvips Kalėdomis, bet ir bus puiki proga praleisti jaukų vakarą su šeima. 

Kūčiukai žavi ir savo paprastu receptu – jums reikės vandens, miltų, mielių, cukraus, aliejaus ir aguonų. Galima rasti įvairių patarimų, kaip pagaminti pačius skaniausius kūčiukus, tačiau šia proga verta paskambinti mamai ar močiutei, kurios ne tik su malonumu pasidalins savo receptu, kuris anksčiau buvo iš kartos į kartą perduodama tradicija, bet ir apsidžiaugs geriausia dovana, kurią galima gauti – jūsų dėmesiu.

Meduolių menas

Ir kokios gi Kalėdos be kvapniųjų meduolių? Puiki stalo puošmena, dovana draugams ar kolegoms, o ir proga susirinkti su šeimos nariais ir imtis puošybos darbų. Kalėdinį aromatą namams suteikiantys meduolių prieskoniai – svarbiausias ingredientas, todėl pasirūpinkite, kad jie būtų švieži. Taip pat rekomenduojama kepimui naudoti natūralų medų, o dekoruoti meduolius pradėkite tik po to, kai jie visiškai atvės. Eglutės.lt galite įsigyti kalėdinį meduolių marginimo rinkinį, kuriame rasite visko, ko reikia jaukiam vakarui su šeima ir kepiniais. Tai gali tapti ir kalėdine dovana – juk dovanojate kartu praleistas akimirkas puošiant meduolius, o įsigijus šį rinkinį iš Eglutės.lt, dalis pinigų bus paaukota globotinų vaikų savanorystės skatinimo programai.