Reikalinga pagalba?

Kaip prižiūrėti medelį, kad jis kuo ilgiau išliktų žalias?


Prieš įsigyjant medį labai svarbu įsitikinti, ar norimo dydžio kėnis tilps Jūsų namuose ir jam bus pakankamai vietos. PREMIUM klasės kėniai yra ne tik ypač tankūs, bet ir platūs. Paprastai medelio plotis atitinka 80-100% jo aukščio. Taigi, net jeigu atrodo, kad medeliui vietos bus pakankamai, verta pasimatuoti numatytą vietą ir tuo įsitikinti.  
- Prieš kėniui keliaujant į Jūsų namus, jam rūpestingai apie 3 centimetrus nukertamas kamienas. Dėl šios priežasties labai svarbu per artimiausias 8 valandas jį pamerkti į vandenį, antraip patrumpintas kamienas "užsitrauks" ir kėnis nebegalės absorbuoti vandens. Jeigu medelis nepamerkiamas per šį laiką, reikėtų vėl kiek patrumpinti jo kamieną. Svarbu turėti omenyje, jog pirmosiomis dienomis naujuose namuose kėnis absorbuoja daug vandens, todėl labai svarbu nuolat sekti vandens lygį inde ir jį papildyti. Per šias pirmas dienas medelis absorbuos vandens visam savo žaliavimo laikotarpiui. Vanduo yra esminė sąlyga norint, kad kėnis kuo ilgiau išliktų žalias, nedžiūtų bei nemestų spyglių. Puikiausiai tinka paprastas vanduo, be jokių augalams skirtų priedų.
- Bene patogiausias būdas ir medelio priežiūrą ypač palengvinantis daiktas yra stovas. Įsigijus stovą nebereikia nerimauti, jog medis namuose apvirs net tuo atveju, jeigu jis ypač didelis. Ypač praktiški stovai turi talpyklas vandeniui, patogu jas papildyti, sugaištant vos kelias minutes. Turint namuose stovą nesunku be vargo pastatyti ką tik įsigytą medį. Eglutes.lt komanda ne vienerius metus pasitiki Vokietijoje gaminamais Krinner stovais, kuriems suteikiama net 5 metų garantija. Daugiau apie stovus: https://www.eglutes.lt/5-stovai
- Šios rūšies medžiai mėgsta vėsią aplinką ir gerai jaučiasi atokiau nuo židinių, radiatorių ar šildomų grindų. Saugokite medį nuo šilumos šaltinių ir jo laikymui parinkite vėsiausią namų vietą. Rekomenduojame nakčiai išjungti visas elektrines ir šviečiančias bei šilumą skleidžiančias dekoracijas. 
- Nors šios klasės kėniai ypač tvirti, nereikėtų jų apkrauti pernelyg dideliu kiekių kalėdinių lempučių. Įprastai lemputės skleidžia šilumą, todėl vėsesnį orą mėgstančiam kėniui jos gali nepatikti; tuomet jis ims džiūti ir mesti spyglius. 
 
Laikantis šių rekomendacijų kėnis visiškai žalias ir tarsi vos prieš akimirką parvežtas iš miško atrodys net tris savaites.